A kulig

W dniu  25 stycznia 2013 r. 17 - osobowa grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na kulig wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Miączynie.

Celem ww. wyjazdu była integracja uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, umiejętność organizacji wolnego czasu, zachęcanie uczniów do spędzania czasu na świeżym powietrzu, umiejętność współdziałania w grupie oraz poznanie zasad bhp podczas zabaw na śniegu.

Wyjazd na kulig został zorganizowany poprzez biuro turystyczne „Sun Tourist”. Kierownik wycieczki: Sebastian Nowosad, oraz opiekunowie: J. Cymborska, M. Łyko oraz S. Domina wyruszyli spod szkoły od godzinie 8:15.

Na miejscu, oprócz tradycyjnej przejażdżki saniami, wiele frajdy dostarczyły dzieciom zjazdy na workach z górki, wspólne pieczenie kiełbasek i picie ciepłej herbaty przy ognisku. Powrót do szkoły nastąpił o godz. 13:30.

Wszyscy uczestnicy wrócili do domów cali i zdrowi. Czas spędzony aktywnie na świeżym powietrzu zaowocował dobrym nastrojem i chęcią powtórzenia wyjazdu na zimowe szaleństwa.

Podsumowując, należy stwierdzić, że założone cele zostały zrealizowane. Zadowolenie uczniów i opiekunów z ww. wyjazdu potwierdziły konieczność organizowania tego typu wyjazdów.

                                                                                                          Sylwester Domina